ساکت آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی

ساکت: آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی بازیگر سینمای قرارداد بازیگری سینمایی بازیگران

دیابت علامت هشداردهنده مبتلا شدن به سرطان لوزالمعده

محققان دریافتند شروع دیابت نوع۲ می تواند یکی از علائم سرطان لوزالمعده (پانکراس) باشد.  دیابت علامت هشداردهنده مبتلا شدن به سرطان لوزالمعده عب..

ادامه مطلب

تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان از روی تراشه‌های ناخن

تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان از روی تراشه‌های ناخن به وسیله محققان واحد علوم و تحقیقات بررسی شد.  تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخو..

ادامه مطلب

روشی نوین در درمان دیابت نوع یک به کمک کپسول های نانویی

محققان توانستند با کپسوله کردن بیلی روبین در اندازه نانو ذرات مدت وقت بقای سلول های جزایر پانکراسی موثر در بیماری دیابت نوع یک را در مدل های آزمایشگاهی..

ادامه مطلب

آنزیمی که شاید مانع پیری شود!

محققان دریافتند مهار یک آنزیم که در همه پستانداران مرسوم هست، پتانسیل ضد پیری دارد و می‌تواند طول عمر را زیاد کردن دهد.  آنزیمی که شای..

ادامه مطلب

توقف چاقی و دیابت با انسداد پروتئین استرس‌زا

محققان موسسه تحقیقاتی “ماکس پلانک” دریافته‌اند که پروتئین مربوط به استرس می‌تواند خطر مبتلا شدن به دیابت را زیاد کردن دهد و مسدود کردن این پروتئین می‌ت..

ادامه مطلب

مواد خوراکی تسکین دهنده آرتروز روماتوئید را بشناسید

به گفته محققان، بعضی مواد خوراکی می توانند درد، ورم و خشکی مفاصل را تسکین داده و حتی روند پیشرفت بیماری آرتروز روماتوئید را کُند نمایند.  ..

ادامه مطلب

چاقی با ۱۳ نوع سرطان مرتبط است

محققان معتقدند، بین چاقی و ۴۰ درصد تمامی انواع سرطان های تشخیص داده شده است ارتباط وجود دارد.  چاقی با ۱۳ نوع سرطان مرتبط است عبا..

ادامه مطلب

چیست؟ ، درمان بی‌خوابی&quot، تاثیر ورزش بر &quot

بررسی‌های تازه نشان داده است که ورزش می‌تواند به اندازه قرص‌های خواب در درمان بی‌خوابی تاثیرگذار باشد و ورزش کردن بی‌خطرترین راه جهت مقابله با بی‌خوابی است. ..

ادامه مطلب

شناسایی 10 مورد مشکوک به کریمه کنگو در یزد

مدیرگروه بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی شهید یزد با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در استان، گفت: تاکنون ۱۰ مورد مشکوک به کریمه کنگو در ا..

ادامه مطلب

شیوع سرطان پستان در زنان ایرانی 27 در صدهزار نفر است

دانشیار رادیوتراپی انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس تحقیقات انجام شده است شیوع سرطان پستان در زنان ایرانی 27 نفر به ازای صد هزار نفر جمعیت..

ادامه مطلب