ساکت آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی

ساکت: آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی بازیگر سینمای قرارداد بازیگری سینمایی بازیگران

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

بهروز چاهل از سلام بمبئی 2، کار یکسان بعدی کشور عزیزمان ایران و هند و پروژه نیمه تمام «قصه های تبیان» می گوید. .

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

عبارات مهم : آخرین

بهروز چاهل از سلام بمبئی 2، کار یکسان بعدی کشور عزیزمان ایران و هند و پروژه نیمه تمام «قصه های تبیان» می گوید. .

روزنامه تماشاگران امروز،اگر بخواهیم راجع به همکاری های کشور عزیزمان ایران با سینمای هند چیزی بنویسیم قطعا بدون نام بهروز چاهل نمی شود. چاهل پدری هندی و مادری ایرانی دارد. او سال ها در هند زندگی کرده و کارت تهیه کنندگی سینمای هندوستان را دارد. روز گذشته چاهل در صفحه شخصی اش از پروژه ای نوشت که به تهیه کنندگی مرحوم سلحشور و کارگردانی مهدی فرخ پور در هند ساخته شده است است و بهروز چاهل، هم بازیگر نقش مهم آن بوده و هم مجری طرح پروژه ای که یک اپیزود از پروژه چند قسمتی «قصه های تبیان» بوده و به نوعی آخرین کار مرحوم سلحشور محسوب می شده است ولی این اپیزود که جهت تلویزیون آماده شده است بوده پشت سد ممیزی رسانه ملی گیر کرده و هیچ گاه پخش نشده هست. با چاهل راجع به این پروژه و همه همکاری های یکسان کشور عزیزمان ایران و هند صحبت کرده ایم.

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

پروژه «ماه شب چهلم» چه بود؟

– زمانی که مرحوم سلحشور در تبیان فیلم بودند برنامه ای به اسم «قصه های خدا» که بعد به «قصه های تبیان» عوض کردن نام داد، می ساختند. این «ماه شب چهلم» هم یک اپیزود از آن برنامه هست. پیش از این که من «سلام بمبئی» را شروع کنم به هند رفتیم و این فیلم را جهت تلویزیون ساختیم. متاسفانه بعد از این که کار تمام شد و یکسری از اپیزودهای این مجموعه پخش شد، قسمت «ماه شب چهلم» در ممیزی گیر کرد به این علت که یک مقدار آواز داشت که آن هم مختص داستان این مستند بود.

بهروز چاهل از سلام بمبئی 2، کار یکسان بعدی کشور عزیزمان ایران و هند و پروژه نیمه تمام «قصه های تبیان» می گوید. .

داستان چه بود؟

– داستان یک مداح معروف بود که هنگامی که در سن جوانی در کشور عزیزمان ایران بوده، مداحی می کرده. او به هند که می رود جهت این که بتواند خرج خودش را در بیاورد، خوانندگی می کند و روی استیج هم می رود. بعد یکی از برنامه هایش به اربعین می خورد. اعضای انجمن اسلامی هند از او می خواهند به خاطر اربعین، کنسرتش را عقب بیندازد و …

بر اساس داستان واقعی است؟

– بله.

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

آن مداح معروف چه کسی است؟

– نمی توانم اسمش را بگویم. من به عنوان مجری طرح و بازیگر مهم این قسمت بودم. می شود گفت بعد از انقلاب نخستین فیلمی که با سینمای هند کار شد، این فیلم بود که البته چون سینمایی نبود و جایی هم پخش نشد، خیلی سروصدا نکرد و «سلام بمبئی» بعد از آن زیاد بولد شد. البته کیفیت «سلام بمبئی» هم خیلی بالاتر بود چون ما با رقم بسیار پایینی این فیلم را ساختیم. رقمی که در کشور عزیزمان ایران هم نمی توانی با آن یک فیلم را جمع کنی.

کارگردان چه کسی بود؟

بهروز چاهل از سلام بمبئی 2، کار یکسان بعدی کشور عزیزمان ایران و هند و پروژه نیمه تمام «قصه های تبیان» می گوید. .

– مهدی فرخ پور که در سریال یوسف پیامبر دستیار کارگردان بودند.

شما غیر از این فیلم و «سلام بمبئی» پروژه های یکسان دیگری هم با هند دارید؟

– من 12 کار داخل کشور عزیزمان ایران داشته ام. در یکسری کارها هم در هند، پشت صحنه بوده ام ولی همچنان در کارهای یکسان پیش قدم هستم و این کارها را انجام می دهم.

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

در کار آقای مجید مجیدی هم هستید؟

– زمانی که هند بودم تا یک جایی با ایشان همکاری کردم ولی دیگر از آن پروژه بیرون آمدم چون یکسری کار اینجا داشتم. به عنوان نمونه الان آبان ماه یک پروژه دارم که سینمایی است و با بازیگری که سوپراستار کشور عزیزمان ایران است قرارداد بسته ام.

این طور که می گویید و با توجه به سابقه همکاری شما با پروژه «سلام بمبئی» اسم آقای گلزار به ذهن می رسد.

– نه ایشان نیست. من در آن کار تهیه کننده و مجری هستم. غیر از آن پروژه شاید یک پروژه همکاری یکسان کشور عزیزمان ایران و هند هم جهت آخر سال داشته باشم.

کار یکسان بین ایرانی ها و هندی ها با تفاوت هایی که در سینمای ارزش وجود دارد، سخت نیست؟

– کلا سینما کار مشکل است ولی خب این را هم بدانید که هنگامی که شما دوتا فرهنگ را دارید به هم نزدیک می کنید یک کار رضایت بخش کرده اید چون ماندگار می شود. زمانی که «سلام بمبئی» را شروع کردیم، فقط من و قربان محمدپور بودیم و بعد که با محمدرضا گلزار قرارداد بستیم از اسم ایشان و خودشان استفاده کردیم و عوامل دیگر را آوردیم. ما واقعا سه سال و نیم جهت این پروژه وقت گذاشتیم تا توانستیم آن را به نمایش برسانیم ولی به هر حال عرصه باز شد. این کارها خودش زحمت زیادی داشت که خب ارزشش را هم داشت.

چیزی که راجع به سینمای هند می دانیم این است که علی رغم سینمای کشور عزیزمان ایران واقعا صنعت است و پول های کلانی در آن جریان دارد و بازیگرهایش واقعا حرفه ای هستند.

– دقیقا همین طور هست. همان طور که گفتید در هند سینما واقعا صنعت محسوب می شود. آنجا هنگامی که با یک بازیگر قرارداد می بندید انگار با یک برند قرارداد بسته اید. این برند گریمور و طراح لباس خودش را دارد و حتی پول بنزین ماشینش که با آن به سر صحنه می آید را هم از شما می گیرد. آنها دستمزدهای خیلی کلان می گیرند. هر چقدر بازیگر مطرح تر باشد دستمزد بالاتری می گیرد و بعضی هم از فروش فیلم سهم می گیرند. اینقدر این رقم ها بالاست که اصلا عنوان کردنش هم خنده آمیز هست. با پولی که یک بازیگر هندی می گیرد شاید بشود در کشور عزیزمان ایران 15 فیلم سینمایی ساخت.

ولی در خود هند بازگشت سرمایه دارد.

– دلیلش این است که بیش از شش هزار و 700 سالن سینما در هند داریم. آخرین روزی که من از هند بر می گشتم، آخرین فیلمی که آنجا فروش کرده بود به پول ما بالای 115 میلیارد تومان فروخته بود. شما نمی توانی این رقم ها را با رقم فیلم هایی که در کشور عزیزمان ایران با یک میلیارد فروش یا حتی کمتر از پرده برداشته می شوند مقایسه کنی.

شما جهت «سلام بمبئی» با بازیگران هندی تماس گرفتید؛ سینمای کشور عزیزمان ایران را می شناختند؟

– بازیگرهای درجه یک هندی مثل آقای شاهرخ خان و بازیگرهای صاحب نام دیگری که در این مدت با آنها در تماس بودیم سینمای کشور عزیزمان ایران را خوب می شناختند. «بچه های آسمان» مجید مجیدی یا «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی و بعضی کارهای مرحوم کیارستمی که جایزه جهانی برده را دیده بودند و می شناختند. بازیگران هندی، سینمای کشور عزیزمان ایران را سینمای توانمندی می دانند که با هزینه های کم، جایزه های کن و برلین و اسکار را درو می کند و ارزش زیادی جهت آن قائل هستند. نخستین توصیه ای هم که جهت ارزش مهم بود این بود که کارگردان کار چه کسی است و بازیگرهای ایرانی آن چه کسانی هستند. آنها تیمی دارند که راجع به بازیگرهای مهم در کشور عزیزمان ایران جهت ارزش تحقیق می کند و بعد جهت قرارداد پیش می آیند.

فکر می کنید «سلام بمبئی» در هند چقدر بفروشد؟

– سینما مثل هندوانه دربسته است و جهت فروش یک فیلم در سینمای هند چند فاکتور مورد نیاز هست. یکی هنرپیشه مرد خوب است و دیگری رقص و آواز و سوم نحوه لباس پوشیدنی که در فیلم وجود دارد. «سلام بمبئی» چون کار یکسان کشور عزیزمان ایران و هند هست، جذابیت هایی جهت سینمای هند دارد و به هر حال داستانی که با عنوان فرهنگ های متفاوت دو کشور ساخته می شود هم در جذابیت و فروش فیلم موثر هست. شاید «سلام بمبئی» یک نگاه تازه باشد. ما امیدواریم که خوب بفروشد.

دستمزد دیامیرزا و گلشن را در می آورد؟

– ان شاءالله!

از «سلام بمبئی 2» چه خبر؟

– صحبت های اولیه اش انجام شده. البته من در آن پروژه نیستم. بخشی از تیم «سلام بمبئی 1» قرار است در آن حضور داشته باشند. به هر حال هنگامی که زمینه ای باشد، ارتباطات زیاد می شود و کارها بهتر انجام می شود. فعلا که در حال طی کردن روند پروانه ساخت است.

از کار آقای مجیدی چه خبر؟

– آخرین باری که با یکی از دوستان در این پروژه صحبت کردم گفتند یک هفته دیگر به آخر می رسد. فکر می کنم همین روزها به آخر رسیده هست. شنیده ام فیلم خیلی خوبی شده، تلاش کرده اند از بازیگرهایی استفاده کنند که خیلی مطرح نیستند.

واژه های کلیدی: آخرین | ایران | پروژه | همکاری | ایرانی | بازیگر | سینمای | قرارداد | بازیگری | سینمایی | بازیگران

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

آخرین کار سلحشور در بن بست ممیزی سیما!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs