ساکت آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی

ساکت: آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی بازیگر سینمای قرارداد بازیگری سینمایی بازیگران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصمیم های مهم هیات دولت جهت ساماندهی بازار ارز

در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی مدیر جمهوری برگزار شد، اعضای دولت به بررسی پیشنهادهای بانک مرکزی به منظور سامان

تصمیم های مهم هیات دولت جهت ساماندهی بازار ارز

تصمیم های مهم هیات دولت جهت ساماندهی بازار ارز

عبارات مهم : بازار

در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی مدیر جمهوری برگزار شد، اعضای دولت به بررسی پیشنهادهای بانک مرکزی به منظور ساماندهی بازار ارز و پرسشها مربوط پرداخته و تصمیماتی را در این زمینه اتخاذ کردند.

به گزارش جماران، به موجب این تصمیمات، ارز کلیه کالاهای اساسی و دارو به قیمت رسمی تأمین می شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد فهرست کالاهای مذکور را بازبینی و به روز رسانی نموده و نظارت مورد نیاز را به منظور حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی و دارو بر مبنای قیمت رسمی از وقت ورود کالا تا عرضه آن در شبکه خرده فروشی (از تأمین، پخش، توزیع و رسیدن به دست مصرف کننده) به عمل آورند.

تصمیم های مهم هیات دولت جهت ساماندهی بازار ارز

همچنین کلیه صرافی های مجاز می توانند در چارچوب انجام معاملات خرد نسبت به خرید ارز به صورت اسکناس با رعایت مقررات ارزی، به خاص مقررات مبارزه با پولشویی اقدام نمایند. فروش ارز به وسیله صرافی های مجاز صرفاً بابت مصارف خدماتی و مسافرتی مطابق مقررات ارزی بانک مرکزی با ثبت مدارک و مستندات مورد نیاز امکان پذیر خواهد بود.

ورود ارز به صورت اسکناس و طلا به داخل کشور بدون محدودیت مطابق با ضوابط و مقررات بانک مرکزی به وسیله اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز است و واردات طلا به صورت خام طبق ضوابط بانک مرکزی از کلیه حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده معاف می گردد.

در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی مدیر جمهوری برگزار شد، اعضای دولت به بررسی پیشنهادهای بانک مرکزی به منظور سامان

تأمین ارز جهت واردات بقیه کالاها در بازار دوم ارز از محل ارز حاصل از صادرات کلیه کالاهای غیرنفتی (به خاص فرآورده های نفتی، گاز طبیعی، پتروشیمی، محصولات فولادی و فلزات رنگی) و خدمات تأمین می شود. معاملات در این بازار بین صادرکنندگان و وارد کنندگان از طریق بانک ها و صرافی های مجاز صورت می گیرد و قیمت ارز در این بازار براساس عرضه و تقاضا به دست می آید. این نرخ، به نحو مناسب، به عنوان قیمت آزاد ارز اطلاع رسانی می شود. صادرکنندگان باید تعهد مورد نیاز را جهت برگشت ارز حاصل از صادرات به تناوب اقتصادی کشور بسپارند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همچنین مجاز است نسبت به دریافت سپرده ارزی (به صورت اسکناس) از اشخاص حقیقی و حقوقی به واسطه بانک های عامل اقدام نمایند. بانک مرکزی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ضمن جذب سپرده های فوق الذکر، مجاز خواهد بود حسب تشخیص خود نسبت به تعیین قیمت سود ارزی و پرداخت سود متعلقه به سپرده های مزبور و همچنین کارمزد به بانک های عامل عمل نماید.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | اسکناس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs