ساکت آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی

ساکت: آخرین ایران پروژه همکاری ایرانی بازیگر سینمای قرارداد بازیگری سینمایی بازیگران

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است / وزیر دفاع آمریکا

وزیر دفاع آمریکا در نشستی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت رئیس‌جمهور این کشور تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است.

ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است / وزیر دفاع آمریکا

وزیر دفاع آمریکا: ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است

عبارات مهم : ایران

وزیر دفاع آمریکا در نشستی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت مدیر جمهور این کشور تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است.

به گزارش فارس، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه با تکرار ادعاها برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را جزو «نگرانی های حل نشده» کشورش خواند.

ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است / وزیر دفاع آمریکا

وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان سنا گفت: «با آنکه تحولات اخیر موجب ایجاد تحرکات مثبت شده است اند، جنبش های هسته ای کره شمالی صلح و امنیت منطقه را ترساندن می کنند و در شرکت ملل، با محکومیت جهانی کشورها مواجه شده است هست. بلندپروازی های هسته ای کشور عزیزمان ایران کماکان جزو نگرانی های حل نشده ما هست. تروریسم هسته ای، در سراسر جهان، تهدیدی محسوس است.»

متیس در پاسخ به سوالی راجع به تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام گفت: «می توانم به شما اطمینان دهم که [هنوز] هیچ تصمیمی راجع به خروج از برجام اتخاذ نشده هست. مباحث میان اعضای تیم امنیت ملی و ما که مسئول مشاوره دادن به مدیر جمهور هستیم، همچنان و همین حالا که داریم با هم صحبت می کنیم، در جریان است.»

وزیر دفاع آمریکا در نشستی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت رئیس‌جمهور این کشور تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است.

وی در ادامه گفت: «روشن است که جنبه هایی از توافقنامه برجام وجود دارد که می توان آن ها را ارتقا داد و داریم در این مورد با متحدان اروپایی خود کار می کنیم. ولی هیچ تصمیمی راجع به اینکه آیا این توافق به اندازه کافی اصلاح پذیر است که در آن بمانیم یا اینکه مدیر جمهور تصمیم به خروج از آن می گیرد، اتخاذ نشده است.»

«جوزف دانفورد»، مدیر ستاد یکسان نیروهای مسلح آمریکا هم در همین خصوص گفت: «هر کاری که مدیر جمهور انجام بدهد، ما باید بتوانیم با تمام تهدیدها از جانب ایران، مشمول بر تهدیدهای هسته ای، موشکی، سایبری، تردد دریایی و حمایت از نیروهای نیابتی مقابله کنیم.»

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار است در ازای ایجاد محدودیت در بخش هایی از فعالیت های هسته ای ایران، همه تحریم های بین المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را برطرف کند.

ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است / وزیر دفاع آمریکا

کارشکنی های آمریکا در اجرای برجام از وقت روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان مدیر جمهوری آمریکا شدت گرفته؛ او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران محسوب می شود، ترساندن کرده کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا راجع به تجارت با کشور عزیزمان ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

«دونالد ترامپ» روز ۲۲ دی ماه در بروزترین اقدام خود ضد برجام ترساندن کرد ممکن است آخرین باری باشد که برطرف تحریم های هسته ای علیه کشور عزیزمان ایران به موجب مفاد این توافق را تمدید می کند.

وزیر دفاع آمریکا در نشستی در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت رئیس‌جمهور این کشور تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است.

او به نمایندگان کنگره و دولت های اروپایی ضرب الاجل داد تا فرارسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم ها در روز ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت ماه) جهت «اصلاح معایب فاجعه بار» برجام اقدام کنند و گرنه آمریکا را از توافق هسته ای خارج خواهد کرد.

رئیس ستاد یکسان نیروهای مسلح آمریکا راجع به نظرش در مورد برجام، گفت: «باید اطمینان یابیم که در هر صورت، چارچوبی جهت رویارویی با تمام عنصرهای چالش هایی که از جانب کشور عزیزمان ایران مواجه هستیم، داشته باشیم؛ این مشمول بر ترساندن هسته ای، ترساندن موشکی، ترساندن سایبری، ترساندن دریایی و حمایت از تروریسم است.»

ترامپ هنوز تصمیمی جهت خروج از برجام نگرفته است / وزیر دفاع آمریکا

وی افزود: «نهایتا تصمیم مدیر جمهور هرآنچه که باشد وظیفه من این خواهد بود که این چالش ها را مشخص کرده و مشخص کنم که چطور می توان به عالی ترین شکلی که می توانیم به آن ها پاسخ دهیم.»

یکی از نمایندگان در خصوص احتمال زیاد کردن تنش ها میان کشور عزیزمان ایران و رژیم صهیونیستی پرسید؛ امروز «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفته بود که اگر مرکز سیاسی این رژیم مورد حمله قرار بگیرد، صهیونیست ها هم به پایتخت کشور عزیزمان ایران حمله خواهند کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ارزیابی احتمال وقوع چنین مناقشه ای گفت: «وزیر دفاع آمریکا در پاسخ سوالی راجع به احتمال بروز درگیری، گفت: پرسش پیچیده ای هست. اعتقاد دارم که پاسخ کوتاه «بله» هست. می توانم ببینم که [چنین درگیری ای] چطور می تواند شروع شود، ولی مطمئن نیستم که کی و کجا.»

وزیر دفاع آمریکا اعتقاد داشت که احتمال رویارویی در دشمق، زیاد از احتمال جنگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران است و گفت: «فکر می کنم بسیار محتمل است که چنین اتفاقی در سوریه رخ دهد، چراکه کشور عزیزمان ایران همچنان از طریق حزب الله به کار نیابتی اش در آنجا و لبنان ادامه می دهد. بنابراین می توانم تصور کنم که این جرقه چیز بزرگتری باشد.»

متیس افزود: «رژیم کشور عزیزمان ایران و نه مردم این کشور، با قدرت در حال استفاده از نائبان خود در سوریه است و ما دیده ایم که آنها در حال تلاش جهت آوردن تسلیحات پیشرفته از سوریه به سمت جنوب لبنان و جهت حزب الله هستند؛ اسرائیل نمی خواهد تا وقت شلیک این موشک ها صبر کند و ما امیدواریم که کشور عزیزمان ایران عقب نشینی کند.»

یکی از نمایندگان پرسید که آیا احتمال رویارویی اتمی کشور عزیزمان ایران و رژیم صهیونیستی وجود دارد؟ متیس در پاسخ گفت: «خیر قربان، در حال حاضر، خطر رویارویی اتمی در این مناقشه، وجود ندارد.»

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | دونالد ترامپ | نیروهای مسلح | مجلس نمایندگان | وزیر دفاع آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs